Publikováno

Jak čistit mobilní telefon?

Čas od času je vhodné vyčistit předměty, které se bezprostředně dotýkají vaší kůže.

Věděli jste například, že na mobilním telefonu se nachází více bakterií než na záchodovém prkénku? Pravděpodobně totiž více péče věnujete své toaletě než právě svému mobilnímu telefonu. Přitom telefon pravděpodobně držíte ve své ruce častěji než cokoliv jiného. Vzpomenete si, kdy naposledy jste vyčistili váš telefon nějakou desinfekcí?

Bakterie na telefonu často ulpívají z nemytých rukou, protože na telefon saháte prakticky kdykoliv. Bakterie z telefonu poté snadno přenesete na obličej. Pokud trpíte na akné, je možné, že si tímto stav své pokožky zhoršujete. Bakterie z obličeje poté snadno putují přes sliznice do vašeho organismu.

Pokud svůj telefon vyčistíte alespoň občas, prokážete svému tělu nemalou službu.

Jak tedy vyčistit váš mobilní telefon?

Vypněte mobilní telefon. Naneste Opticlean na střed displeje, obvykle postačí 2 stisky pumpičky. Utěrkou z mikrovlákna rozetřete sprej do sucha po celém displeji. Sprej je možné nanést i na plastové či kovové části mobilního telefonu, dbejte ovšem, aby se sprej nedostal dovnitř telefonu. Vyhněte se tedy spárám a jiným otvorům. Nezapomeňte očistit i kameru. Opět pomocí utěrky z mikrovlákna lehkým přejetím.